Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dresden Marathon (ne 19.10.2008)

19. 10. 2008

10. Morgenpost Dresden Marathon

 

V neděli 19.10. byl v Drážďanech na programu maratón. V rámci této akce se běželo několik kratších závodů, na kterých se mohla vydovádět a vyvětrat celá široká veřejnost a ti nejotrlejší se pak mohli poprat s královskými dvaačtyřiceti kilometry v drážďanských ulicích.

Trať probíhala centrem města a točila se kolem Großer Garten. Mnoho lidí se zúčastnilo, ti co neběželi, s nadšením povzbuzovali někde u tratě své kamarády a blízké a ti co někam cestovali, byli nemile překvapeni uzavírkami ve městě a nefunkčností MHD a pěkně si zanadávali. Zkrátka akcí žilo celé město!

Já jsem se také rozhodl, že se vypravím podívat ven a namířil jsem si to kolem poledního ke kongresovému centru, kde měli závodníci dobíhat. První borci zvládli trasu asi docela rychle, což pořadatele evidentně zaskočilo a v hlavním cílovém prostoru ani nestačili odklidit strážící hasičské vozy. A tak se stalo, že vítěz doběhl do finiše ve vedlejší cílové bráně, zpozorován jen těmi nejbystřejšími, v čase 2:13:03 - společně s běžci, kteří právě úspěšně dokončovali desetikilometrovou trasu. Teprve až první žena, která dobíhala v celkovém pořadí jako 3., byla navedena pořadateli správným směrem a mohla tudíž po 42,195km běhu protrhnout cílovou pásku tak, jak se sluší a patří.

          Chvíli jsem ještě pozoroval davy běžců proudící do cíle, nafotil pár obrázků, které můžete shlédnout v galerii Město a jelikož se už žádná kuriózní situace nepřihodila a začalo mi hlady škrundat v břiše, vypravil jsem se ulovit si něco dobrého k obědu.

 

Výsledky maratónu:

Muži:

1) Phaustin Baha Sulle, TAN          (2:13:03)

2) Pharis Irungu Kimani, KEN        (2:14:40)

3) Vasil Remshchuk, UKR             (2:17:27)

 

Ženy:

1) Remalda Kergyte, LTU                (2:38:48)

2) Fabiola William John, TAN          (2:40:55)

3) Marie Lucas, GER                       (3:15:54)

 

Náhledy fotografií ze složky 10. Morgenpost Dresden Marathon (19.10.2008)

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář